Szpital

Mazowieckie Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy to SP ZOZ oferujący kompleksową diagnostykę oraz leczenie szerokiego spektrum chorób układu oddechowego. Jest jednym z największych ośrodków pulmonologicznych w Europie i należy do wiodących w Polsce placówek oferujących leczenie gruźlicy i chorób nowotworowych klatki piersiowej.
 

Łącząc tradycję przedwojennego sanatorium oraz nowoczesne metody terapeutyczne zapewnia pacjentom profesjonalną opiekę na każdym etapie choroby.

Inwestycje

W skład rozległego kompleksu budynków Mazowieckiego Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy wchodzi 10 oddziałów szpitalnych liczących łącznie 380 łóżek (w tym 25 łóżek hospicyjnych) oraz poradnie chorób płuc dla dorosłych i dzieci, chirurgii klatki piersiowej, rehabilitacyjne, a także liczne pracownie diagnostyczne i laboratoria. W placówce corocznie leczy się blisko 20 000 pacjentów.

Systematyczna modernizacja infrastruktury, w tym bloku operacyjnego, zakupy nowoczesnej aparatury diagnostycznej i sprzętu medycznego oraz wprowadzenie systemów kontroli jakości stanowią gwarancję wysokiego standardu usług. Posiadane akredytacje w zakresie szkolenia podyplomowego w dziedzinach chorób płuc, chirurgii klatki piersiowej oraz chorób wewnętrznych przyciągają do placówki wielu młodych lekarzy. Jednocześnie szpital uczestniczy w programach badań klinicznych i stale rozwija nowatorskie metody terapeutyczne. Naszym atutem jest doświadczenie i doceniane przez pacjentów zaangażowanie kadry lekarskiej i pielęgniarskiej.