Zakończenie przebudowy sieci wodociągowej na terenie szpitala przy ul. Reymonta 83/91

W lipcu planowane jest zakończenie robót budowlanych związanych z przebudową sieci wodociągowej na terenie Mazowieckiego Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy. Realizacja projektu możliwa była dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego i dofinansowaniu z budżetu województwa mazowieckiego.

Inwestycja o wartości 485.850,00 zł została przygotowana i przeprowadzona przez wykonawcę z Karczewa PPH Instalatorstwo Sanitarne, C.O. i Gazowe. Prace trwały 3 miesiące od kwietnia do końca czerwca 2018 roku. Zadanie obejmowało przebudowę przyłącza wody z sieci miejskiej i budowę komory wodomierzowej, budowę nowego ponad 300 metrowego odcinka wewnętrznej sieci wodociągowej oraz przebudowę instalacji i armatury wodociągowej wewnątrz zabytkowej wieży ciśnień.

Głównym celem modernizacji było odpowiednie zabezpieczenie zaopatrzenia szpitala w wodę. Wcześniej wykorzystywana instalacja z uwagi na bardzo długi czas użytkowania była stosunkowo awaryjna, częściowo nieremontowana od blisko 100 lat. Stary wodociąg został bowiem uruchomiony w latach 20. ubiegłego stulecia, kiedy to powstało sanatorium magistratu m.st. Warszawy dla chorób płuc.