Nowoczesny oddział pediatryczny to miejsce przyjazne pacjentom

W Otwocku od lutego 2018 roku leczenie dzieci prowadzone jest w komfortowych warunkach. Dzięki wsparciu i środkom pozyskanym z Urzędu Marszałkowskiego na terenie Mazowieckiego Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy wybudowano nowoczesny obiekt w pełni dostosowany do potrzeb małych pacjentów.

W nowym budynku szpitalnym na pierwszym piętrze przygotowano 30 łóżek w 15 przestronnych, wyposażonych w łazienki salach. Na parterze znajduje się izba przyjęć, pracownia RTG, spirometrii i USG. Wkrótce zostanie otwarta specjalistyczna poradnia dziecięca. Z myślą o pacjentach dłużej przebywających na oddziale zorganizowano także szkołę oraz miejsca odpoczynku dla rodziców.

Oddział prowadzi kompleksową diagnostykę oraz leczenie schorzeń układu oddechowego. „Oddział pediatryczny dzięki wsparciu przede wszystkim Urzędu Marszałkowskiego, ale także WOŚP i innych darczyńców posiada teraz nowoczesną infrastrukturę i sprzęt medyczny. Wcześniej mimo, że dysponowaliśmy świetnym zespołem pediatrów i pulmonologów, warunki pobytu pacjentów były bardzo skromne. To ważna inwestycja dla naszego szpitala” – mówi Antoni Błachnio, Dyrektor Mazowieckiego Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy.
Budowa Oddziału Chorób Płuc i Gruźlicy dla Dzieci przy ul. Reymonta 83/91 została zrealizowana dzięki dotacji celowej z budżetu województwa mazowieckiego w wysokości 11 086 472 złote. W 2015 roku opracowany został program funkcjonalno-użytkowy, a roboty budowlane przeprowadzono w latach 2016-2017. Obecnie obiekt jest jednym z najnowocześniejszych oddziałów pediatrycznych na Mazowszu.

GALERIA:

« z 11 »